موتیف‌های دوست‌داشتنی [1389/02/27 ساعت 01:26 ب.ظ]


با موتیف‌های قلاب‌بافی خیلی کارا می‌شه کرد، نمایشگاه کتاب امسال، توی ژورنال‌های خارجی رُ که نگاه می‌کردم پُر بودن از ایده‌های خلاقانه برای این موتیف‌ها؛ از بافتن انواع کلاه و اشارپ و شال گرفته تا دستبند و گردنبند و گوشواره. من قبلاً یه جفت گوشواره‌ی بافتنی با موتیف قلب برای یکی از دوستان دانشگاهیم درست کرده بودم که متأسفانه ازش عکسی ندارم، امروز هم یه جفت گوشواره‌ی بلند به فکرم رسید که خُب بد نشد. عکس ها و پترن بافتنش رُ می‌ذارم اگر دوست داشتید امتحانش کنید. 


   هر لنگه ازاین گوشواره از دو تا موتیف مربع که با نخ دو رنگ بافته شده و دو تا حلقه‌ی فلزی بعلاوه‌ی یه آویز علامت سؤالی (به همین اسم از خرازی‌ها می‌تونید تهیه کنید) تشکیل شده.
شما می‌تونید موتیف‌ها رُ به رنگ‌های دیگه ببافید یا حتی حلقه‌ی وسطی و حلقه‌ی پیرامونی رُ با دو رنگ متفاوت ببافید تا نتیجه‌ دلخواه خودتون رُ بدست بیارید.
هر موتیف با استفاده از الگوی زیر به صورتی که توی شکل می‌بینید بافته میشه و بعد دو تا موتیف با حلقه به هم وصل می‌شن و حلقه‌ی دوم برای اتصال گوشواره به آویزش بکار می‌ره؛ اگر هم تمایل داشته باشید می‌تونید از مهره‌های رنگی روی گره‌ئی که به ناچار بالای موتیفی که به آویز متصل شده ایجاد می‌شه استفاده کنید، شبیه به کاری که من کردم.

و حرف آخر هم اینکه شدیداً خوشحال می‌شم اگه نظرتون رُ راجع به این نوع زیورآلات بدونم...